U Portugalu tribine pune navijača Zvezde

Džudiste Crvene zvezde u ovogodišnjem pohodu na Ligu šampiona pratili su kao i uvek verni navijači.

Crvenu belu trofejnu ekipu u sastavu Strahinja Bunčić, Mihail Morohojev ( oba do 66 kg), Rustam Orujov, Aleksandar Rajčić (oba do 73 kg), Stefan Majdov, Milan Bunčić, Diminic Ressel( svi do 81 kg), Dmitri Gerasimenko, Nemanja Majdov ( oba do 90 kg) i u konkurenciji preko 90 kilograma kapiten Bojan Došen sa trenerima Nikolom Nikolićem i Ljubišom Majdovim, ove sezone sa tribina Sportskog centra u gradu Odivelasu bodrio je i podmladak našeg kluba. Uz ovakvu podršku Zvezdine džudiste ništa nije moglo da zaustavi u pohodu na još jedno vredno odličje osvojeno u Ligi šampiona, što do sada nije uspelo ni jednoj ekipi sa naših prostora.

Istorija klupskih nadmetanja počinje 2014. kada su Liga šampiona i Liga Evrope bili održavani istoga dana, ali u dve različite države. Srbija ali i Džudo klub Crvena zvezda upisali su se u sportsku istoriju osvajanjem bronzanog odličja 2014. u Hopdorfu u Holandiji kao i vicešampionskog zvanja Lige Evrope 2016. u Beogradu.Kada je u pitanju Liga šampiona 2017. u Ankari, Crvena zvezda je bila na korak do odličja i ostvarila plasman na peto mesto da bi već sledeće godine crveno beli tim u Bukureštu ostvario istorijski uspeh, bronzu u Ligi šampiona koji su ponovili i 2019 u Portugalu.