Promovisan kalendar "75 godina Velike Zvezde"

Tradicionalni novogodišnji koktel i promocija zvaničnog kalendara SD Crvena zvezda za 2020. godinu, pod nazivom „75 godina velike Zvezde“ održana je u velikoj dvorani Sportskog društva Crvena zvezda.

Pored velikog broja sportista Crvene zvezde, članova mlađih kategorija naših klubova, legendarnih sportista, prisustvovali su i članovi Upravnog odbora SD Crvena zvezda, članovi rukovodstava klubova, predstavnici medija i brojni prijatelji i zvezdaši.

Na početku tradicionalnog druženja novi članovi Upravnog odbora SD Crvena zvezda Milan Baštinac i Darko Milunović uručili su sliku na poklon predsedniku Skuštine SD Crvena zvezda prof. dr Petru Škundriću.

Prisutne je onda pozdravio i poželeo sve najlepše, dobrog zdravlja, puno sreće i uspeha u Novoj godini predsednik Skuštine SD Crvena zvezda prof. dr Petar Škundrić.

- Potom se prisutnima obratio predsednik UO SD Crvena zvezda dr Nebojša Čović koji je još jednom podsetio na izvanredne uspehe u 2019. godini tokom koje su klubovi osvojili 52 trofeja u ekipnoj konkurenciji.Tom prilikom prisutnima se obratio predsednik Upravnog odbora Sportskog društva „Crvena zvezda“, dr Nebojša Čović:

„Privodimo kraju jednu dosta uspešnu godinu kada su sportski rezultati u pitanju, tu su 52 trofeja. Ulazimo u jubilarnu godinu, 75 godina velike Zvezde, 75 godina od velike pobede nad fašizmom. Zvezda je uvek bila tu da pobeđuje nešto što je nesreća ili što nije opšte dobro, kompletno i svetsko. Naravno, tu je naša velika energija pobede i velika specifičnost Crvene zvezde i Sportskog društva „Crvena zvezda“ sa svim njenim klubovima, a tu je 33 kluba. U 2019. godini postignuti su izvanredni rezultati Fudbalskog kluba, Liga šampiona kao krovno takmičenje u fudbalu, Košarkaški klub u Evroligi, krovno takmičenje u košarci, džudisti sa izvanrednim rezultatima kao i ostali klubovi. Kao što sam rekao, ukupno 52 trofeja, 26 u seniorskoj konkurenciji i 26u konkurenciji mlađih selekcija. Naravno, pred nama su i novi izazovi. Svi vi u klubovima znate koliko je teško i koliko svi zajedno imamo problema, ali nam ti izazovi zapravo daju novu energiju pobede, da i u toj našoj 75. godini nastavimo i napravimo, ako je moguće, još bolje rezultate i da napravimo veliku sinergiju prema nečemu što jeste još jedna specifičnost, to je Sportsko društvo Crvena zvezda. Mnogi veliki klubovi i veliki brendovi u Evropi i svetu pokušavaju da naprave tako nešto. Mi imamo taj veliki kvalitet sa 33 kluba i želimo da tu zajedničku sinergiju stopimo u dodatnu energiju, u energiju naših pobeda. Čestitam vam na ovim uspesima u toku 2019. godine, čestitam vam Novogodišnje i Božićne praznike i želim vam svaku sreću, zdravlje, sportske uspehe, ali i sve ostale uspehe istakao je Nebojša Čović. 

Predsednik Skupštine SD Crvena zvezda prof. dr Petar Škundrić, predsednik Upravnog odbora SD Crvena zvezda dr Nebojša Čović, Aleksandar Boričić, predsednik CEV-a i predsednik Saveta SD Crvena zvezda, Dragan Džajić, počasni predsednik FK Crvena zvezda, Svetozar Mijailović, predsednik FK Crvena zvezda, legende Crvene zvezde dr Miroslav Popović, Stanislav Karasi, potpredsednici Skupštine Aca Marković i Dejan Stamatović, potpredsednica UO Đurđa Ćeramilac, članovi Upravnog odbora Ana Avramović, Anđelka Vukmirović Radulović, Draško Marković, Goran Đaković, Goran Gole, dr Miodrag Lemajić, Branislav Vojinović, Željko Pešut, Petar Rokvić i Milan Baštinac, Igor Milojević, generalni sekretar SD Crvena zvezda, Mile Samardžić, predsednik Nadzornog odbora SD Crvena zvezda, Zoran Avramović, direktor Crvena zvezda marketinga, Slobodan Babić, član UO FK Crvena zvezda, Dragan Maničanin, član UO Džudo kluba Crvena zvezda i Snežana Žugić, član UO Olimpijskog komiteta Srbije uručili su predstavnicima klubova zvanični kalendar SD Crvena zvezda za 2020. godinu pod nazivom „75 godina velike Zvezde“.

U kalendaru „75 godina Velike Zvezde“, koji je objavljen uz podršku kompanije Millennium team, partnera SD Crvena zvezda, nalazi se 75 fotografija koje su ovekovečile najveće uspehe klubova crveno-bele porodice u proteklih 75 godina.

Usledilo je zajedničko fotografisanje za uspomenu na ovaj predivni događaj.