Zvezdini džudisti bronzani u Ligi šampiona

Zvezdini džudisti opet su ispisali sportsku istoriju. U Bukureštu u elitnom klupskom takmičenju –Ligi šampiona crveno beli tim opet je ispisao istoriju osvajanjem bronzane medalje. Ekipa u sastavu Miša Morohojev, Strahinja Bunčić, Uali Kurhev, Filip Živojinović, Stefan Majdov, Nemanja Majdov, Dmitri Gerasimenko, Ivajlo Ivanov i kapiten Bojan Došen pod stručnim vodjstvom trenerskog tria Aleksandar Trpković, Ljubiša Majdov i Andrija Đurišić u odlučujućem duelu sa domaćom ekipom CSM Bukurešt rezultatom 3: 2. uspela je da osvoji bronzanu medalju i još jednom ispiše zlatne stranice srpske džudo istorije.

-Čestitam momcima na još jednom vrhunskom rezultatu. Ispunili smo sve što smo obećali i opet postigli istorijski uspeh. Posebnu zahvalnost dugujemo vizionaru i počasnom predsedniku našeg kluba Ivanu Todorovu istakao je Stojan Vujko, predsednik UO DŽK Crvena zvezda.

Zvezdini džudisti u elitnom klupskom takmičunju prvi meč radili su sa ekipom Edelvajz iz Groznog (Rusija) u kome su izgubili sa 4: 1. Ipak u prvom kolu repasaža Zvezda jasno pokazuje zašto je najbolja. Duel sa odličnom ekipom Valensije rešen je 3:2.

Uzdanica Crvene zvezde Strahinja Bunčić u kategoriji do 66 kilograma odlično je otvoro taj meč pobedom nad Gar Uriartom što je nesumnjivo dalo odličan vetar u ledja ekipi. Jedako uspešno Bunčić je bio i u duelu sa CSM Bukureštom koji su takođe slavili 3:2.

-Drago mi je da sam uspeo da pobedim i tome doprinesem odličnoj pobedničkoj atmosferi. Čestitao bih svim drugovima iz kluba na fantastičnom učešću u Ligi šampiona istakao je Bunčić.

Nemanja Majdov aktuelni vicešampion Evrope i osvajač svetske titule nije krio zadovoljstvo osvajanjem bronzane medalje u Ligi šampiona najjačem klupskom džudo takmičenju.

-Utisi su fenomenalni a najbolje tek predstoji. Još jednom smo uspeli da ostvarimo najveći uspeh u istoriji srpskog klupskog džudo sporta. Svi momci u timu su pružili maksimum istakao je Nemanja Majdov.

Kapiten Bojan Došen još jednom je pokazao kvalitet i na najbolji način vodio tim do istorijskog uspeha u Ligi šampiona.

-Svi u ekipi su zaslužni i čestitao bih svima u klubu ali i svim Zvezdašima na podršci i navijanju. Već godinama smo u vrhu od bronze 2014 u Ligi Evrope, i srebra 2016 da bi smo sada osvojili bronzu u Ligi šampiona. Zvezda je veliki klub i sada idemo napred u nove pobede istakao je Bojan Došen.

Istorija klupskih nadmetanja za Crvenu zvezdupočinje 2014. kada se Džudo klub Crvena zvezda upisuje u sportskuistoriju osvajanjem bronzanog odličja 2014. u Hopdorfu u Holandiji kao i vicešampionskog zvanja Lige Evrope 2016. u Beogradu. Zvezda je u Beču 2016 ostvarila plasman na sedmo mesto u Ligi šampiona, u Ankari 2017 bili su na korak od medalje da bi u 2018. zasluženo osvojili bronzano odličje.