Gerasimenko sa Orlovima u Minsku

Dmitri Gerasimenko Zvezdin prvotimac i trofejni reprezentativac Srbije u džudou vrlo uspešno brani boje naše zemlje i u sambou.

Na drugim Evropskim igrama u Minsku naš Dima u nacionalnom kimonu u kategoriji do 90 kilograma odmeravaće snage sa najboljim sambistima Starog kontineta.

Da podsetimo Dmitri Gerasimenko je predstavljao Srbiju na Olimpijskim igarma u Londonu 2012. kada je za samo šest meseci uspeo da osvoji normu za ovo prestižno takmičenje. Boje našeg kluba brani na svim domaćim i međunarodnom takmičenjima pa je tako u Bukureštu u decembru 2018. slavio kada smo osvojili istorijsku bronzu u Ligi šampiona.

Na sambo strunjači Gerasimenko jednako uspešno brani boje Srbije. Da pomenemo samo neke od uspeha , bronzu na Svetskom kupu u Moskvi 30. marta 2019. a nosilac je i svetske seniorske medalje. Na treće mesto pobedničkog postolja popeo se na SP u Bukureštu u nobembru 2018.